Jak sprawdzić ocenę kredytową?

0
1131

Bezpłatna kontrola zdolności kredytowej jest jednym z najlepszych pomysłów na poprawę lub zwiększenie zdolności kredytowej. W raporcie kredytowym może być wiele błędów, które mogą utrudniać elastyczność finansową. Niektóre osoby uważają, że sprawdzenie wyniku może obniżyć ich ocenę wiarygodności kredytowej, ale tak nie jest. Sprawdzanie nie szkodzi Twojej zdolności kredytowej. W rzeczywistości kontrola zdolności kredytowej poprawia zdolność kredytową danej osoby.

Dlaczego warto sprawdzić zdolność kredytową?
Wielu kredytodawców i detalistów, którzy udzielają kredytów, korzysta z oceny wiarygodności kredytowej. Głównym celem jest wyeliminowanie nieściągalnych długów lub wszelkich takich złych linii, które mogą dotyczyć transakcji. Jeśli masz słabą zdolność kredytową, pożyczkodawca może powstrzymać się od przedłużenia linii kredytowej, ale osoba o dobrej zdolności kredytowej nie napotyka żadnych braków finansowych. Jeśli chcesz mieć dobrą zdolność kredytową lub chcesz zwiększyć skalę zdolności kredytowej, musisz okresowo sprawdzać swoją zdolność kredytową. Zawsze zaleca się sprawdzanie zdolności kredytowej raz na sześć miesięcy. Pamiętaj, że niewielki błąd w zdolności kredytowej może spowodować poważne zniszczenie twojej zdolności kredytowej.

Punktacja kredytowa: przewaga
Twoja ocena kredytowa odzwierciedla Twoją przeszłą historię płatności i długów. Ze względu na tę zdolność kredytową i raporty wiele instytucji finansowych jest w stanie pożyczyć kredytobiorcom „natychmiastowy kredyt”. Teraz dni, jeśli zamierzasz kupić samochód lub dom na kredyt, potencjalny sprzedawca poprosi o ocenę zdolności kredytowej. Oznacza to, że Twoje rozszerzenie kredytu jest całkowicie oparte na skali oceny zdolności kredytowej.

Twoja ocena kredytowa składa się z 5 elementów, które obejmują historię płatności (35%), rodzaje wykorzystanego kredytu (10%), zapytania kredytowe (10%), całkowitą należną kwotę (30%) i długość przeszłej historii kredytowej (15%) . Odzwierciedla także Twoje bankructwo, rozwody, osąd, zastaw, a także wszystkie negatywne i pozytywne uwagi. Aby tego uniknąć, musisz dokonać płatności na czas lub przed terminem płatności.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.